על חלקי המוח והתפתחות

מן המחקר (לא לפי בני ברוך, כי בבני ברוך הלימוד מדבר ישירות על הנשמה ברמה עמוקה יותר מהמוח או הלב) אנו לומדים –  שהתכונות של:

*הוקרת הזולת,

*היכולות הרגשיות,

*חיבור וקשר בין בני אדם,

*היכולת לפתור קונפליקטים,

וגם:  כישורים אמנותיים, ויצירתיים,  – מתרחשים בהמיספרה הימנית של המוח.
למעשה, תוך כדי עיסוק באמנות וביצירה, אנחנו מעוררים ומפתחים את כישורי ההמיספרה הימינית בכללם. במילים אחרות, עיסוק באמנות ויצירה – מפתח ומעצים את  יכולתנו לבטא רגשות,  להיות אמפטיים ולהתחבר עם אחרים, ברמה עמוקה ופנימית. תכונות חיוניות  להשתלבות מוצלחת בעולם עתידי משתנה.

מוח שמאל: מדע, הגיון, מילים, שפה, מתמטיקה וכד'.

מוח ימין:  רגשות, הפשטה, אמנויות, וקשר בין בני אדם.

דוגמא יוצאת דופן המוכיחה את קיומה של רשת קשר נסתרת בין אנשים – ניתן ללמוד מתוך החוויה של  ד'ר ג'יל בולטי טיילור – חוקרת מוח מאוניברסיטת הרווארד שעברה שבץ מוחי בהמיספרה שמאל ותפקדה מתוך צד ימין בלבד במוחה לזמן מסוים. מתוך חוויה אישית זו ומנקודת מבטה כחוקרת מוח, מגדירה ד'ר טיילור את התכונות המיוחדות של ההמיספרה הימנית ומדווחת על: הרגשת חיבור טוטאלית עם כל האנשים בעולם ומצב בו, במקום תחושת  אני – קיימת תחושת אנחנו!  הכוללת  מיזוג המולקולות האנושיות שלה אפילו עם חומר דומם…

מדבריה:  מצאתי בצד ימין את האנחנו שבתוך האני…

הבנתי שאני לא יכולה להגדיר אפוא אני מתחילה ואפוא אני מסתיימת כי האטומים והמולקולות של הזרוע שלי התמזגו עם האטומים והמולקולות של הקיר… יכולתי להבחין באנרגיה!

בתוך ההכרה של מוח ימין שלי – אני, על כל 53 טריליון המולקולות שלי, מאוחדת עם מה שסביבי, אני יכולה לבחור בחיבור – (בצד ימין שלי),  או לחילופין לבחור להיות אינדיבידואל נפרד מהזרם. נפרד מכם…(בצד שמאל שלי).

אנחנו מחוברים אחד לשני באמצעות ההכרה של המוח הימני שלנו כמשפחה אנושית אחת.  ברגע זה ממש, אנחנו אחים ואחיות על פני כדור הארץ שנמצאים כאן כדי להפוך את עולמנו למקום טוב יותר וברגע זה אנחנו מושלמים, שלמים ונהדרים. במאה ה 16 , 17 עם הולדת 'המדע המודרני', ובמאות 18, 19 – עם הופעת המהפכה התעשייתית.

הועדפו יכולות חשיבה ליניאריות מתמטיות ופרקטיות (השייכות להמיספרה שמאלית)  – כדי שאנשים יוכלו להשתלב במערכת הכלכלית החדשה בתעשייה. היום, בעידן הגלובאלי אינטגראלי, עם התקדמותה של האנושות למדרגת קשר וחיבור חדשה – נזדקק לכישורים נוספים המצויים בהמיספרה הימנית. כישורים אלה, שהוזנחו במשך כ 400 שנות התפתחות, מחייבים אותנו להעלות על סדר היום את כישורי מוח ימין ולטפחם.