סיפורי מלחמה

המסר היה חזק והמשמעות מייד החלה מתיישמת, החיילים היו עזים וברגלייהם כנמרים המסתערים.

על המתחם התיזו מחסניות שלמות של כדורי זוהרים וצבעוני אש.

ראש הצוות בעל הקסדה עם המצלמה קישר מייד כי נוכחותם מעלה משמעותית את יכולת הביצוע לדרגת 'כחול וודאי', קוד שאליו לא רצו החיילים העזים לפספס בחייהם.

מהשמיים, הצונחים התרכזו בלנווט עצמם אל תוך פיר האש, כשהם סופגים מהלומות יירוט מקבוצת טילים שניפצה את חלונות הזמן מכל רחש.
בפעם המי יודע… לא שמעתי את הצלצול…. שוב נרדמתי אם אותו חלום…
יום כיפור, שעת צהריים כמעט, החזן אוחז בספר ולידו ילד מתבונן כמו מעריץ.

הוא סורג בעיניו דמות של מצביא עתידי שמתנהל מולו עם המלל הנישא מפיו כמקובל מחזן הכיפורים.
הילד רק בן 5, ומלבד הצפירה שפילחה את המתפללים מחרטום התפילה, נזכר הילד 45 שנים אחורה בציר הזמן , כיצד ג'יפים צבאיים שעטו תיכף ברחובות ואספו חיילים מבלי לשאול ולדבר ולהגיד מאום, פשוט עצרו ליד כל חייל שמייד התפרץ לנסיעת המבחן… של ישראל.
יום הכיפורים, מלחמה…
את סיפורי המלחמה בטח שמעתם רבות והתיעוד כבר אולי מתחיל להעיק, אך האם חשבתם… באמת ובאמת חשבתם, אפילו לרגע קל אחד ממש, מה היה קורה אילו המלחמה לא הייתה בכלל מתרחשת… או בכלל שאי פעם בכלל לא תהיה איזשהו באיזשהו מקום בעולם… מלחמה?

מה באמת היה קורה אז?!
האמת, מלחמות הן תוצאה של חוסר בהבנת הזולת, בהרגשת צרכי החבר שליד, הרכנת האני מול רצון אמיתי שניצב מולך.

אז המלחמות הן לא רק אלו העקבות מדם ושעליהן חוקרים היסטוריונים בכירים ומלומדי תארים… מלחמה זה הקשר בינינו שאינו מגיע להרגשת האהבה בין כל אדם, היא לאו דווקא במילים ובדרשנות, מלחמה היא להתעלות מהאגו… שלך!!!

ואם חשבת שלהיות גיבור זה לדעת להשתלט ולכבוש ולהצליח…. הרי כי מלחמה היא נגד חוסר הרצון להתחבר אל האחר, שם טמון האוצר הגדול, החופש מהאגו שגורם לכל מה שידענו מהעבר של האנושות ושכולם קוראים לו. .. מלחמה!!!