לגנוב את היהלום

הרבה מאוד חברות וארגונים הבינו כי המוח שלנו נהנה לשחק, כי אנחנו מטורפים על כללים, מטרה ודרכים להגיע אליה ואנחנו פורחים כשאנחנו לומדים איך להתקדם משלב לשלב ומהרגשת ההצלחה. זה עד כדי כך חזק בטבע שלנו שפעמים רבות אנחנו אפילו א יכולים לסרב לכך. החברות הראשונות שהבינו זאת היו כנראה בתי הקזינו בלאס וגאס שמתאימים את האווירה, הקולות והצלילים בצורה שתגרום לכם להיטמע ולבלות שם יותר ויותר. גם דיסני לא פראיירים ועיצבו גני שעשועים שבהם אתם נשאבים אל תוך מסגרת סיפורית עם אתגרים וידע שהופכים את הביקור לחוויה משחקית.
תהליך המישחוק של דברים מחיי היומיום הוא דבר שנכנס עמוק יותר ויותר אל תוך חיינו, כשכל חברה מנסה להמציא או לגנוב את היהלום הזה שישאב את כולנו לתוכו בדיוק כמו שפוקימון גו גורם למיליוני צעירים ברחבי העול לרדוף אחר דמויות וירטואליות ולא לשים לב כל כך לעולם שסביבם. דוגמא נוספת למישחוק תהליכים הם כל מועדוני הלקוחות שנותנים לכם נקודות על טיסות או חותנות על כוס קפה במטרה ליצור אצלכם חווית התקדמות והצלחה, אם כי האתגר במקרה זה הוא יותר כלכלי ונועד בעיקר להטיב עם הכיס שלהן.
אז איך אתם יכולים להכניס מישחוק לחיים שלכם ולהפוך כל דבר למשחק מהנה יותר או לפעמים קצת פחות? האמת שזה לא כל כך מסובך. קודם כל עליכם להבין כי בלי אתגרים/בעיות החיים היו די משעממים ולא יכלתם ממש להנות מהם. כלומר האשלייה של להגיע לרגע שבו אין אתגרים או בעיות כמוה כשאיפה להפסיק לשחק או פשוט למות משיעמום או למות וזהו. אחרי שהבנתם זאת אפשר לעבור לחלק הבא שהוא המישחוק עצמו…

לחלק הבא