אז מה זו התורה שלנו בעצם???

תורה זה לא ספר, תורה זה לא עשיית מצוות שנראה שכתובות בה- כמו לצום, לשמור שבת ולהניח תפילין… התורה כפי שהייתה אמורה להתגלות לאנושות כולה, היא עמוקה הרבה יותר ממה שלימדו אותנו. התורה בקריאתה הנכונה ובכתבים האמיתיים שהשאירו לנו מקובלים גדולים, בעצם מגלה לנו כמה אנו תופסים את המציאות שאנו רואים בצורה מעוותת, מצומצמת  והפוכה מהאמת.
התורה היא מערכת של כל המציאות! בתורה מתקיימת המציאות. (לא בכדי כתוב לחקוק אותה על לוח ליבינו, "והגית בו יום וליל…) הכוונה שנרגיש ונחיה אותה.  התורה זה לא ספר או מה שנמצא בארון הקודש, כי אם מעין ספר הוראות שהכתוב בו נראה כמובן, אך נסתרים בו כל מהות החיים שלנו.

עם לימוד חוכמת הקבלה לאט לאט, בהדרגה נכנסים למערכת הזו ומתחילים להבין מי אנחנו בכלל, מי מנהל אותנו, למה אנו פועלים בדרך זו או אחרת ועוד. לימוד התורה – חוכמת הקבלה מאפשרת לאדם הלומד להתחיל להבין את פנימיותו ולהתחיל לנהל את חייו בדרך אחרת שונה ממה שחי עד היום – עם קשיים, עם פחדים, עם "אמונה" שאפילו לא יודעים במי מאמינים שהרי האמונה הגשמית שלמדנו היא מושג נלמד ולא האמת השגה והכרה אישית עם נושא האמונה. (או מה זו בכלל אמונה)

היום, מתגלה השקר שאנו חיים בכל הרבדים, מתגלה לנו מציאות קשה שאף אחד לא יודע מה יביא יום המחר וממש אובדי עצות לגבי מה יביא יום.

סרטון של הרב לייטמן

היום, חובה להפיץ ולשתף את חוכמת הקבלה, שנקראת גם חוכמת האמת (תורת האמת) על מנת לגלות את המערכת שאנו חיים בה ולהבין איך בעצם היא מנהלת אותנו בצורה מטרתית ומדויקת, ואיך אנו יכולים לקחת אחריות על חיינו ולפעול ביחד עם המערכת ולא לחכות שכוח דוחף אחר יביא אותנו להכיר בה ואותה. מדובר במערכת עם חוקים ברורים ומוחלטים שאם נשכיל ונרצה להבין אותם, נגלה כמה באמת האחריות על חיינו תלויה בכל אחד ואחד בפני עצמו ובטח שבכולנו יחד.

יש בכל אחד מאיתנו רצונות שעם כניסה למערכת הזו הם משתנים ומתחילים להבין שמדובר במערכת אחת, שלמה, מושלמת וביחד בחיבור כל הרצונות של כולם מבינים שכל אחד מאיתנו עוזר לשינוי.

במידה שמבינים את המערכת אפשר להיות באינטראקציה איתה ולהבין לעומק מה זה טוב ומה זה רע. (ממש לא מה שנראה רע בעיניים שלנו) ותוך כדי מתגלה איך העולם מנוהל ואיך אנו יכולים לפעול בעולם שלנו ומכאן גם לשלוט ולכוון את חיינו לטוב. יש בנו רצונות שעם כניסה למערכת הם משתנים וכל אחד שנמצא בה עוזר לשינוי שקורה.
כולנו מצויים במערכת הזו רק לא מזהים אותה כי לא ניתן לזהות משהו שכלל לא קיים בנו. רק כאשר מתעורר באדם רצון לדעת לגלות את המערכת הוא מתחיל לאט לאט לזהות את מה שנסתר…

אלפי שנים אנשים מתפללים שיהיה טוב, בריאות, פרנסה זאת ועוד שוטפים את המוח לאנשים שונים שכך יהיה להם טוב. זה טוב זמני, הרגעה זמנית, טשטוש פחדים ואולי זה נותן קצת תקווה. בלימוד תורת האמת (חכמת הקבלה) האדם עצמו מבין את השינוי שעליו לעשות, לוקח אחריות על חייו ומגיע לתובנות מדוע האחריות למימוש התורה והשינוי שרוצה לעשות תלויה אך ורק בו בלבד.